اشعار زیبا، دانش خانواده، روابط

خشنودی خدا ما را خوشحال تر خواهد کرد

چه چیزی باعث خوشحالی شما می شود؟

خیلی موارد و اتفاقات هست که می تواند موجب خوشحالی ما شود، به خوشحالی معمولا به عنوان احساسی لحظه ای و گذرا نگاه می شود. اما به نظر من خوشحالی یا همان حال خوش می تواند مستمر باشد یعنی همه لحظه های زندگی را می توان حال خوش داشت.

اما تعریف حال خوش و اینکه خوشحالی ما چگونه توصیف می شود، خوشحالی همان طور که اسمش می رساند مربوط به حس و حال و روح انسان است، حالتی مربوط به روح است ،ممکن است کسی بخندد،  اما حال روحی خوبی نداشته باشد. پس نمی توانیم بگوییم این فرد خوشحال است، این فرد ظاهراً خود را خوشحال نشان می دهد و شاید گمان می کند می تواند با یک سری کارها حالش را خوب کند مثلا جوانی که از چیزی ناراحت است کار می کند اگر به خواسته های دلش جواب دهد، حالش خوب می شود.

 

شادی

غافل از اینکه خواسته های دل می تواند اتفاقات شیطان باشد اما او به این ها توجهی نکرده و طبق تصور اشتباهش اقدام می کند لذا پس از مدتی در اثر عذاب وجدان یا در اثر اتفاق ناگواری که در پی آن برایش می افتد، می بیند حالش بدتر شده و این روند ادامه می یابد تا فرد را به سوی سردرگمی یا بی حالی یا ناامیدی می کشاند. 

 

یکی از چیزهایی که انسان را خوشحال می کند، خوشحال کردن دیگران است

 

یکی از چیزهایی که انسان را خوشحال می کند، خوشحال کردن دیگران است و هر چه این خوشحال کردن به حق نزدیک تر باشد، حس بهتری به شما دست می دهد مثلاً تفاوت خوشحال کردن مادر با همسایه یا تفاوت خوشحال کردن یتیم با دوست و همکلاسی کاملا مشخص است.

گاهی اوقات این خوشحال کردن ها با هم تداخل پیدا می کند یعنی خوشحال کردن یکی مستلزم ناراحتی دیگری است. مثلا مادر مهمان دارد شما با دوستتان بروید بیرون، باید شما ببینید که کدام راه بهتر است و آن را اتخاب کنید.

برای انتخاب کردن باید یک روش و قانون داشت تا انتخاب درست باشد، هر چه روش استوارتر و دقیق تر باشد، انتخاب بهتر است، این انتخاب موجب می شود نسبت به افراد جامعه جاذبه و دافعه ایجاد شود، خشنودی خدا بهترین معیار است؛ خشنودی خدا ما را خوشحال تر خواهد کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.