اخبار واطلاعیه ها، اشعار زیبا، مناسبت ها

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان: مردمی بودن مهمترین ویژگی موفقیت مکتب نرجس بیرجند است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، جشن بگو بخندهای دخترانه به مناسبت دهه کرامت «روز دختر» و با هدف گرامیداشت هفته عفاف و حجاب در کانون فرهنگی هنری میثاق مکتب نرجس(س)بیرجند با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، مسئول دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان و همسر شهید ضابط برگزار شد.

 IMG08154665

ناصر نبی زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی در حاشیه این مراسم و در دیدار با مدیر مکتب نرجس بیرجند مردمی بودن را مهمترین ویژگی موفقیت مکتب نرجس بیرجند ذکر کرد و گفت: توانمندسازی بانوان یکی از اهداف مهم کانونهای فرهنگی و هنری مساجد خراسان جنوبی در طرح اوقات فراغت باشد.

 حجت الاسلام ابراهیم سبزه کار مسئول دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد خراسان جنوبی هم در این مراسم گفت: امام رضا (علیه السلام) می فرماید «خدا رحمت كند كسي را كه امر ما را زنده كند؛ علوم ما را ياد بگيرد بعد به مردم ياد بدهد،‌ اگر مردم بدانند كه كلام ما چقدر زيباست حتماً‌ از كلام ما پيروي مي‌كنند».

 وی با اشاره به اینکه کرامت یک واژه پرمفهوم است، ادامه داد: کرامت بزرگ داشتن انسان‌هاست و برای کسب کرامت انسانی باید فاصله ها طی کرد و با نفس مبارزه کرد.

 حجت الاسلام سبزه کار با بیان اینکه عفاف دامنه گسترده تری نسبت به حجاب دارد، بر تمرین کرامت در این ایام پربرکت تاکید کرد و گفت: امروز باید یاد و خاطره ۲ هزار شهیدی که از استان خراسان جنوبی برای آرامش و آسایش ما،‌جان خود را در طبق اخلاص نهادند را گرامی بداریم.

عفت وریدی مدیر مکتب نرجس هم به نیم قرن فعالیت این نهاد در بیرجند اشاره کرد و گفت: در حال حاضر مکتب نرجس واحدهای مختلف آموزشی، فرهنگی و پژوهشی دارد و در طول سال فعالیت های موثر فرهنگی زیادی را انجام می دهد.

 وی یادآور شد: کتابخانه های تخصصی «زن و خانواده» و «مهدویت» زیر نظر مکتب نرجس بیرجند در طول سال به علاقمندان حوزه کتاب و کتابخوانی خدمات ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.