اخبار واطلاعیه ها، اشعار زیبا، مناسبت ها

دیدار بانوان مکتب نرجس(س) با نماینده ولی فقیه در استان

به مناسبت سالروز کشف حجاب، که  در  ۱۷ دی ماه ۱۳۱۴ به تصویب رسید، جمعی از بانوان مکتب نرجس به همراه بانوان مکاتب دیگر بیرجند با حجه الاسلام و المسلمین  علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، دیدار کردند.

971017-13

971017-9

971017-6

حجه الاسلام والمسلمین عبادی در این دیدار گفت: بیشترین خطر زمانی جامعه ای را تهدید می کند که دشمن حضور پیدا کرده و انسان نسبت به او احساس دشمنی نداشته باشد.

وی افزود: استبداد سلیقه های نفسانی و شیطانی را بر احکام فطری، عقلی و وحیانی ترجیح می دهد .

نماینده ولی فقیه تصریح کرد: استبداد همواره دشمن است و زمانی که با استعمار و استکبار بین المللی همراه شود بیشترین ضربه را خواهد زد به طوری که همه ارزشهای انسانی را بر باد خواهد داد.

وی گفت: رضا خان با زور و قلدری تمامی نقشه های استعمار را در ایران پیاده کرد و در  اقدامی ننگین مسلسل بر روی مردم در مسجد گوهر شاد گشود و آنان را به صورت دسته جمعی زنده به گور کرد.

حجه الاسلام عبادی بیان کرد:آنها در اجرای این استبداد داخلی چه قدرها خون ریختند؟ چه قدر ها چادر آتش زدند تا قتلگاه مسجد گوهرشاد، چه قدرها زن هایی بودند که این ها از سال ۱۳۱۴ تا ۱۳۲۰ و به بعد اصلا از خانه بیرون نیامدند، نجابت آنها آنقدر بود که همه مشکلات را تحمل کردند بیرون نیامدند که آن شرف چادر را از دست بدهند

همچنین خانم وریدی مدیریت محترم مکتب نرجس در این مراسم به ایراد سخنرانی پرداختند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.