مسیر زندگی، مهدویت

برای تربیت مهدوی از محبت امام بگوییم

والدین برای تربیت فرزند خود از محبت امام بگویند، زیرا این ضعف ما است که هر آنچه درباره امام زمان(عج) گفته می شود از قهر امام است، در حالی که امام رحمةللعالمین است.

تربیت فرزند در سایه مهدویت

رئیس سابق مرکز تخصصی نماز و کارشناس مهدویت با اشاره به اینکه بهترین زمان برای تربیت فرزند در اختیار خانواده است، اظهار داشت:هفت سال اول زندگی فرزند یعنی قبل از ورود به دبستان و دبیرستان بیشترین زمان تربیت در اختیار خانواده است، در تربیت سه عامل اراده، وارثت و محیط نقش دارد که هر سه عامل به خانواده باز می گردد.تربیت فرزند

تربیت فرزند

وی افزود:خانواده ها به خاطر کم کاری و بی توجهی شان در تربیت به همه معترض هستند، در حالی که اوج خلاقیت کودک در فاصله سنی ۲ تا ۵ سال است و خلاقیت قبل از ورود به مدرسه به شدت کاهش پیدا می کند، پس می توان گفت راه خلاقیت، خانواده است.

حجت الاسلام کفیل بیان داشت:والدین باید بدانند تدین کردن فرزند به دست خودشان است، بنابراین اگر محیط خانواده دینی باشد و جلوه های معرفتی و محبتی امام تبیین شود، مسأله ظهور را به خوبی جا بیندازند، آنگاه می توان گفت که نسل منتظر تربیت شده است.

ثمرات ظهور امام زمان

خانواده اصل مهم در تربیت فرزند ولایت مدار

وی ادامه داد:متأسفانه خانواده وضعیت خوراک را وظیفه خودش می داند، مادران برای خوب پختن برنامه ریزی می کنند، اما برای شناخت روحیه فرزند خود برنامه ریزی نمی کنند، این در حالی است که پدران از صبح تا شب برای کسب درآمد و رفاه در زندگی مشغول کار هستند، اما برای آرامش در زندگی برنامه ریزی نمی کنند، در واقع پدران رفاه را ایجاد می کنند، ولی آرامش را ایجاد نمی کنند.

این کارشناس مهدویت با بیان اینکه بستر آرامش، معنویت است، اظهار داشت:خانواده مبلغ مهدویت است، هیچ چیز برای مادر و پدر مهم تر از این نیست که فرزند ولایت مدار تربیت شود، یعنی سخن امام را به صورت کامل گوش دهند و اگر در آینده بنا است ظهور حضرت مهدی(عج) رخ دهد، بسترساز ظهور شود، تمام سرمایه گذاری ها در این مسأله باید بر عهده خانواده ها باشد.

 معنویت خانواده

 تربیت فرزندان مهدوی 

وی افزود:صداوسیما، مطبوعات، رسانه ها و خبرگزاری ها مهم ترین رسالتشان تربیت خانواده مهدوی و بیان راهکارهای ایجاد خانواده مهدوی است، یعنی اگر می گوییم باید برای ظهور بسترسازی کنیم یا اینکه می گوییم غیبت امام زمان(عج) به دلیل آماده نشدن ما است، پس چه کسی باید ظهور را رقم بزند؟! جایی که برنامه ریزی می شود، نظام خانواده است.

او گام اول برای تحقق خانواده مهدوی را محبت دانست و گفت:والدین از محبت امام بگویند، زیرا این ضعف ما است که هر آنچه درباره امام زمان(عج) گفته می شود از قهر امام است، در حالی که امام رحمةللعالمین است، شیرخوارگان ما لالایی شان اشعار امام زمانی باشد، زیرا اساس اسلام و دین، محبت است.

وی ادامه داد:ظهور تجلی محبت خدا است، یعنی محبت و حب خدا به جامعه بشری در ظهور حضرت مهدی(عج) جلوه گری می کند، راهکار دوم «امید» است، تمام اولیا دوست دارند که فرزندشان تغییر پیدا کنند، امید یعنی انرژی مثبت، هیچ کس نگوید:من کجا و امام زمان(عج) کجا! این جمله، یک جمله شیطانی است، همه خود را یار امام زمان(عج) تصور کنیم که امام به ما گفته است که اسم شما جزو یاران من نوشته شده است.

این کارشناس مهدویت خاطرنشان کرد:در خانواده مهدوی همه به هم امید، روحیه و انرژی مثبت می دهند، همه از آینده تاریخ روشن می گویند، غم ها و اختلافات آن ها را از پای در نمی آورد، سومین راهکار تربیت خانواده منتظر این است که انتظار توأم با صبر باشد و چهارم اینکه انتظار یعنی دغدغه داشتن، یعنی گام برداشتن برای ظهور و دغدغه برای حرکت کردن در مسیر دین الهی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.